Rett før påsken strikka eg to par tøfler i tynt godt ullgarn. Desse tøfflane fekk tantene mine i påskepakke, siden dei var så kalde på beina ein kveld dei var på besøk. Dei er svært enkle å lage, og ein tøffel er strikka på ein kvel framfor tv´n. Kanskje eg skal lage nokon i bomull til sommaren no 🙂
Garn: Labbetuss fra Trysil
Pinne nr 3-4
Str 37-39 (40-42)
Legg opp 36 (40) masker og strikk 18 (19) riller. Du har no strikka hælen. Ta maskene over på strømpepinnar , eller ein liten rundpinne, og strikk vidare rundt i ca 31 (33) masker, eller til du er komt til lilletåa. Det gjer ingenting om du legg opp 40 masker på begge størrelsane.
Tåfelling: fordel maskene likt på fire pinnar 9 (10), og strikk to og to masker sammen på kvar side av foten, totalt fire fellingar kvar omgang. Ikkje fell på ytterstre msske, men nummer 2 og 3 sammen. Når du har ca 8 masker igjen drar du tråden gjennom og festar den. Sy igjen tøffelen på hælen.
Voila! Deilige varme tøflfar!
Tøflene er veldig elastiske, så det er ingen problem å justere størrelsen om du har større eller mindre føtter. Du stirkker bare vanlig fram til vetletåa, før du starte fellinga.
#diy #byidarossland #strikk #heimelaga #hjemmelaget #gjørdetselv
#Gjerdetsjølv #påskekos #varme
de var herlige! Har selv et par som er strikket fra Tallinn 🙂
Så flotte! Likte veldig godt de grå 😀
Så utrolig søte de var – og ikke minst smarte 🙂 Ser for meg at de er perfekte på en hyttetur når vanlige tøfler ofte blir litt klumpete å sitte i sofakroken med, haha
REBECCA HOLDER: Ja, ikkje sant! Eg brukte eit par på hytta i påsken 🙂
Henriette Celin: Tusen takk for det 🙂 Det er eit spraglete garn i frå Europris 🙂
RebeccaHasselgard: Så koselig <3 Ja, dei er veldig deilige!
SV: Kult ^^
Så flotte de ble ;D
morogdatterhobbyglede: Tusen takk for det 🙂 veldig gode og!